بهترین پاسپورت‌های دنیا کدام‌اند؟ – سکونت گاه انسانی

– ترجمه از آرمان رمضان زاده: یک پاسپورت قوی به این معناست که دیگر نیازی به وقت گذاشتن و گرفتن ویزا پیش از سفر نیست
هنوز یک غول اقتصادی نشده اید؟ در دست داشتن یک پاسپورت قوی نه تنها سفر تابستانی شما به اروپا را به سفری دلچسب تبدیل خواهد کرد بلکه بسیاری فرصت های آموزشی برای شما ایجاد خواهد کرد. آیا می دانستید می توانید گواهی نامه تحصیلی معتبر آمریکا را با صرف هزینه کمتر و در یک دوم زمان در اروپا تهییه نمائید؟

بسیاری از کشور های حاضر در لیست مهمان نواز ترین کشورها، تنها به دلیل نیاز به ارز خارجی در این لیست حضور دارند. کشور هایی مانند مالدیو و سیشل که اقتصادی کاملا وابسته به صنعت توریسم دارند.

این هم کشور های دارای ضعیف ترین پاسپورت ها:

این هم مهمان نواز ترین کشورها:

به تازگی هنلی اند پارتنرز، یک شرکت حقوقی نخبه در زمینه گرفتن اقامت، لیستی از بهترین پاسپورت های دنیا را برای گردشگران ارائه کرد.

مهمان نواز ترین کشورها

برخورداری از یک پاسپورت ضعیف به طور معمول نشانه ای از وضعیت بد اقتصادی و سیاست ضعیف بین المللی کشور شماست. توجه داشته باشید که دولت ها تنها زمانی مرز های خود را بدون ویزا به روی شما باز می کنند که احتمال برخورداری از سود اقتصادی وجود داشته باشد.

۱٫ ژاپن با قابلیت سفر به ۱۸۹ کشور

یک پاسپورت پر قدرت به شما این اجازه را می دهد که بدون نیاز به ویزا برای مدت مشخصی فرصت اقامت در کشور مقصد را داشته باشید و یا این امکان را برای شما فراهم می کند که با صرف کمترین زمان ممکن در فرودگاه اقدام به گرفتن ویزا نمائید. چنین پاسپورتی شرایط سفر بدون نیاز به ویزا را برای بیش از ۱۰۰ کشور برای شما به وجود می آورد. البته داشتن اقامت دوگانه هم برای کسانی که سفرهای خارجی زیادی دارند می تواند مفید باشد.

– ترجمه از آرمان رمضان زاده: یک پاسپورت قوی به این معناست که دیگر نیازی به وقت گذاشتن و گرفتن ویزا پیش از سفر نیست. برخورداری از بهترین پاسپورت دنیا تنها در باره صرفه جویی در زمان نیست بلکه می تواند در زمینه های مختلفی مثل زمینه حرفه ای، تجارت و آموزش عالی در های تازه ای را به روی شما بگشاید.

سال گذشته، سنگاپور با قابلیت سفر به ۱۸۰ کشور با ژاپن هم رتبه بود. اما امسال روند پیشرفت بانک داری بین المللی و سرمایه داری، ژاپن را به اولین کشور لیست ما تبدیل کرد. در نتیجه کشور ژاپن ۸ کشور و قلمرو را به کشورهای بدون نیاز به ویزا برای سفر شهروندان خود اضافه کرد: گرینلند، جزایر فارو، موناکو، آندورا، لیختن اشتاین، فلسطین، شهر واتیکان و سن مارینو. در مارچ گذشته در غرب آفریقا، کشور بنین هم قوانین خود را تغییر داد تا ژاپن صاحب قوی ترین پاسپورت شود. ژاپنی ها حالا توانایی سفر به ۱۸۹ کشور از ۲۱۸ کشور ممکن را بدون نیاز به ویزا دارا هستند.

پاسپورت اساسا چه اهمیتی دارد؟

کدام کشورها بهترین پاسپورت را دارند و چرا این مساله مهم است؟

کامبوج، ساحل عاج، ماداگاسکار، ساموآ، هائیتی .

بیشتر ما این طرز تفکر همه گیر را راجع به امن بودن سیستم بانکی آمریکا شنیده ایم، اما بررسی های فایننشیال کرایسیس در سال ۲۰۰۸ خلاف این ادعا را ثابت کرد. مجله اقتصاد بین الملل هر ساله لیستی شامل ۵۰ بانک امن دنیا را منتشر می کند. در سال ۲۰۱۷ تنها یک بانک از امریکا و آن هم به زحمت توانست به این لیست ۵۰ بانک وارد شود. بسیاری از افراد برای اطمینان از امنیت پول خود و در عین حال برخورداری از سود بالا بانک های مستقر در برخی کشورهای ساحلی را انتخاب می کنند. همچنین بسیاری اعتقاد دارند برای برخورداری از سیستم بانکی سنگاپور، آلمان و سوئیس، نیاز به سفر های مستمر به این کشور هاست. پس حضور در سیستم بانکی بین المللی بدون برخورداری از یک پاسپورت قوی ممکن نیست.

دولت های مختلف در سراسر جهان به صورت مستمر در حال مذاکره هستند تا نیاز به ویزا را برای شهروندان مشغول در حوزه های تجارت جهانی، بانک داری و صد البته گردشگری از بین ببرند.

این موضوع که کشوری دارای قوی ترین پاسپورت می باشد به خودی خود به این معنا نیست که آن کشور با روی خوش از گردشگران استقبال می کند. مهمان نوازی یک کشور با این معیار سنجیده می شود که به چه تعداد کشور امتیاز سفر بدون ویزا را اعطا کرده است.

۳- فرانسه با قابلیت سفر به ۱۸۷ کشور ( مشترک )

کنجکاوید بدانید کدام کشورها دارای قوی ترین پاسپورت هستند؟ لیست تقریبا در سلطه کشورهای اروپایی و آسیاییست.

۳- کره جنوبی با قابلیت سفر به ۱۸۷ کشور ( مشترک )

۳- ایتالیا با قابلیت سفر به ۱۸۷ کشور ( مشترک )

۲- سنگاپور با قابلیت سفر به ۱۸۸ کشور ( مشترک)

با جهانی شدن بازارهای اقتصادی، توانایی سفر آسان میان کشورها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. توانایی سفر به کشورهای مختلف، در های تازه ای را به روی فعالین اقتصادی باز می کند و حفظ رابطه با موکلین بین المللی را برای آن ها آسان می کند.

لیست بهترین پاسپورت ها در دنیا

۳- فنلاند با قابلیت سفر به ۱۸۷ کشور ( مشترک )

۴- آمریکا با قابلیت سفر به ۱۸۶ کشور ( کشور )

۲- آلمان با قابلیت سفر به ۱۸۸ کشور ( مشترک )

در گذشته به خاطر امکان سفر رایگان در کشورهای منطقه شینگن، کشورهای اروپایی پر قدرت ترین پاسپورت را دارا بودند. اما در سال جاری کشور های آسیایی پیشرفت زیادی در رابطه با سفر بدون ویزا داشتند و به خاطر مذاکرات زیاد دولت های آسیایی در حوزه سیاست بین الملل، امکان سفر بدون ویزا به تعداد ۴۰ کشور افزایش یافت. بسیاری گمان می برند که کارآمد ترین پاسپورت باید پاسپورت ایالت متحده آمریکا باشد اما جالب است بدانید پاسپورت آمریکا به زحمت در بین ۱۰ پاسپورت برتر دنیا قرار می گیرد.

۴- بریتانیا با قابلیت سفر به ۱۸۶ کشور ( مشترک )

افغانستان، عراق، پاکستان، سوریه، سومالی، ایران و سودان.

ضعیف ترین پاسپورت های دنیا معمولا متعلق به خاور میانه، جنوب آسیا و آفریقاست. تلاش در راه گرفتن ویزا برای اهداف گردشگری و یا حرفه ای برای یکی از این پاسپورت ها یک کابوس تمام عیار است.

ضعیف ترین پاسپورت ها

۳- اسپانیا با قابلیت سفر به ۱۸۷ کشور ( مشترک )

به دلیل راحتی سفر در کشور های منطقه شینگن، دانش آموزان اروپایی در کشور های مختلف تحصیل می کنند. تصور کنید که رزومه شما تمام نیازمندی های یک فرصت شغلی را پوشش می دهد اما شرکت مورد نظر تنها به این دلیل که پاسپورت شما، پاسپورت ضعیفی به حساب می اید و به دلیل هزینه زیاد ویزا اقدام به استخدام فرد دیگری می کند. در دست داشتن یک پاسپورت پر قدرت در های تازه ای را به روی شما در زمینه حرفه و تجارت باز می کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *