حساسیت و رخوت بهاری در تالار شیشه‌ای تهران – سکونت گاه انسانی

خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یک شنبه اول فروردین ماه ۹۷ با کاهش ۷۷۱ واحدی روی رقم ۹۴ هزار و ۴۹۴ واحد ایستاد
خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یک شنبه اول فروردین ماه ۹۷ با کاهش ۷۷۱ واحدی روی رقم ۹۴ هزار و ۴۹۴ واحد ایستاد.

در آتیه داده‌پرداز نیز بیش از ۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامدار عمده را تجربه کرد.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۵۲۶ واحدی به رقم ۶۶ هزار و ۸۸۸ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۷۵۵ واحدی عدد ۲۰۲ هزار و ۴۵۴ واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی نظاره‌گر معاملات کم حجم و رخوت‌آورد اغلب نمادهای معاملاتی بود که انتظار کشنده برای تعیین تکلیف برجام تا دست کم سه هفته آینده و باقی ماندن یا نماندن امریکا بر سر این پیمان باعث شده تا معامله‌گران بازار سهام دست به سیاه و سفید نزنند و ترجیح دهند برای گذران وقت حجم محدودی از سهام را در برخی تک‌سهم‌های زیرخاکی دنبال کنند یا اینکه برای تامین نقدینگی روزمره خود به دنبال عرضه سهام در سهم‌های پیشرو باشند، این وضعیت باعث شده تا بازار سهام همچنان با نماگرهای سرخ‌پوش به معاملاتی کم حجم بسنده کند.

امروز همچنین نماد معاملات گروه صنعتی ملی با توجه به عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات تعلیق شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۳۲ میلیون سهم مخابرات ایران به ارزش بیش ۷ میلیارد تومان کد به کد شد.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های حفاری شمال و سرمایه گذاری نیرو با ۴ واحد، پالایش نفت بندر عباس با ۳ واحد و لوله و ماشین سازی ایران با ۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۷۹۶ واحدی به رقم ۱۰۰ هزار و ۵۳۵ واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۶ واحدی روی رقم یک هزار و ۶۰ واحد ایستاد.

در نماد معاملات سرمایه گذاری صنعت بیمه نیز ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبرو بود؛ همچنین ۱۰ میلیون سهم ایران خودرو به ارزش ۲٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد با ۸۴ واحد ، تاپیکو با ۷۷ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۷۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، فرآورده‌های نسوز آذر و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک سینا، لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، نورد آلومینیوم ، صنعتی بهپاک، سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، صنعتی بهشهر، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری توسعه شهری توس گستر، کارخانجات نساجی بروجرد بازگشایی شدند.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۳۶ واحدی عدد ۱۶ هزار و ۷۵۷ واحد را به نمایش گذاشت.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک میلیارد و ۲۳۳ تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۹ هزار و ۵۱۰ نوبت داد و ستد بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *