کتاب خلیج فارس به ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه می شود – سکونت گاه انسانی

نویسنده و مولف کتاب مصور «خلیج فارس» که اکنون به ۱۰ زبان انتشار یافته است از ترجمه این اثر به ۴۰ زبان زنده دنیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اثر نخستین کتابی است که به ۵۰ زبان ترجمه خواهد شد
جواد نوروزی روز دوشنبه و همزمان با روز ملی خلیج فارس افزود: کتاب مصور «خلیج فارس» درمدت چهار سال تحقیق و پژوهش و به ۱۰ زبان فارسی، عربی، اردو، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، چینی، روسی، آلمانی و فرانسه گردآوری شده است.

این نویسنده جوان اظهار داشت: مطالب این اثر مکتوب با موضوع خلیج فارس، بدون استفاده از منابع مورخان ایرانی بلکه با استفاده از منابع مورخان و پژوهشگران خارجی گردآوری و منتشر شده است.

آیین رونمایی از کتاب مصور «خلیج فارس»، روز ۹ اردیبهشت ماه با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت امور خارجه و مرکز مطالعات کاربردی قلم و با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سفیران کشور های خارجی مقیم تهران، فرماندهان نیرو های دریایی، زمینی و هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استادان دانشگاهی و پژوهشگران کشورمان برگزار شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

نوروزی به چاپ ۱۲۰ نقشه تاریخی در کتاب خلیج فارس اشاره کرد و گفت که این نقشه های تاریخی برای اولین بار منتشر شده اند. قرار است این کتاب پس از ترجمه به ۵۰ زبان دنیا در یک بسته پنج جلدی درآمده و براساس ترجمه های صورت گرفته، دسته بندی و توزیع شود.

به گفته نوروزی همچنین قرار است ترجمه کتاب خلیج فارس در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، اسپانیا، آلمان و روسیه نیز طی مراسم های ویژه ای رونمایی شود که رونمایی در روسیه فقط به بعد از انجام بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ موکول خواهد شد و مابقی در اولین فرصت انجام می شود.

مصمم هستیم نسخه الکترونیک و هوشمند این کتاب را نیز با قابلیت جستجوی اینترنتی و لوح فشرده برای استفاده و بهره برداری محققان، پژوهشگران و همه افراد علاقه مند منتشر کنیم.

نویسنده و مولف کتاب مصور «خلیج فارس» که اکنون به ۱۰ زبان انتشار یافته است از ترجمه این اثر به ۴۰ زبان زنده دنیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اثر نخستین کتابی است که به ۵۰ زبان ترجمه خواهد شد.

با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی های فرهنگی کشورمان، قرار است کتاب «خلیج فارس» در کتابخانه های ملی ۹۰ کشور و ۱۸۵ نقطه جهان توزیع شود.

کتاب مصور خلیج فارس در ۴۷۵ صفحه منتشر شده است که ۳۴۰ صفحه به مطالب ترجمه شده به ۱۰ زبان و ۱۳۵ صفحه به مطالب فارسی همراه با عکس و نقشه اختصاص دارد.

در این کتاب ۱۰ نامه و سند سازمان ملل منتشر شده است که در دوره های مختلف به موضوعات زیست محیطی، خاک شناسی، دریاشناسی، گونه ها و موجودات خلیج فارس به صورت جامعی پرداخته شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *